118YSK - Bildiğimiz Numaralar

Posted in İllüstrasyon.

14 Responses to “118YSK - Bildiğimiz Numaralar”

 1. GENÇ FENERBAHÇELİLER Says:

  Çok şık olmuş…

 2. soner Says:

  cuk :D

 3. Dep Dep Dep Says:

  bu üşle, geeeçekten bülünmüyen “numarala” değüldüü. açsanuz tülüfonu “egenakon” düyecekledüü)))

 4. siyah Says:

  son perdeleri için, iyi ve son numara(ları)ydı..lakin halk yemiyor; “bayat” diyor..

 5. Torna Says:

  “118YSK - Bildiğimiz Numaralar” tasarımını irdeyelim:

  1- Olay buram buram Ergenakon kokuyor,

  2- Ergenakon bu hamleyle,
  a- BDP merkezli oluşan-oluşacak KAOTİK ORTAMLA, BDP’ye “oy vermeyen” Kürt kökenli vatandaşlardan, BDP’ye %1-2 civarında oy artışı olacağını hesaplamasına rağmen rağmen,
  b- AYNI kaotik ortamın, Türk vatandaşlarda oluşturacağı “karşı tepki” nin, AKP’den %3-4 oy tırpanlayacağını ve bu tırpanlamanın da CHP ve MHP’ye kanalize olacağını hesaplamışlardır.

  3- ANCAK, tüm bu Ergenakon TAKTİKLERİNİN sıfırlanacağını ve BDP’de değil, BİLAKİS CHP ve MHP’de “geri tepmeli Kırıkkale Tüfeği” tesiri yaparak; AKP oylarının %46-47′lerde kalacağını tahmin etmekteyiz…

 6. Hüdhüd Says:

  YSK’NIN numaraları herkes tarafından biliniyor. Fakat açık açık, birilerini tahrik edici, bir kesimi mağdur edici, bir kesime seçim arefesinde artı puan getirici numaralar yapmasının da sanki arkasında başkalarının eli var gibi geliyor bana. İlke ve kurallar herkes içindir. Doğrular herkesin ortak malıdır. Yanlışlar da sadece o yanlışı yapanlara aittir. Birileri tarafından kullanılmak ise çok hazindir. Adalet terazisini kullananlar, onu doğru ve usule uygun kullansınlar yeter. Her şey çok daha iyi, kolay ve selamette olacaktır.

 7. Zihni Dağarcık Says:

  Büyüksün Eminimsi!

  - Torna arkadaş, tespitlerini alkışlıyorum!..

 8. gıldırgıç Says:

  ysk: apoizm’in, cumhuriyet halk(sız) partisi’nin, milliyetçi hare(kat) partisi’nin ekmeğine yağ sürdüğü; şeytani bir yarım siyon yıldızı senaryosunu, (kendi çapında) ustaca ortaya koymuş!!!
  bu senaryoyu -ister inanın, ister inanmayın- , şuan etö’den yargılanan s.yalçın’ın “bay pipo” kitabından çözümledim.
  yani, darbe tarihi tekerrür etmiş!..

 9. Zerin E. Says:

  Bu kadar iyi gündemleme yapılır…..

 10. ROJDA Says:

  bu işte bdp, mhp, chp ve etö’nün danışıklı dövüşü, yani şikesi var gibi.
  pastadan da, akp’den aşırma %5 gibi bir oy araklayıp aralarında paylaşacaklar…

 11. Orak * Çekiç Says:

  Tipik, az gelişmiş ülkelerin taze soğanlarının, lejyoner-kutsal devlet sendromlu atanmışlarının, şizofren çıkışları!

 12. Tanırım İyi Çocuktur Says:

  Ben anlamadım şimdi. Bu numarayı not etcez mi? İlerde lazım felan olur mu? Site yönetimi buna açıklık getirmemiş. Kardeşim vatandaşa eksik hizmet yapıyorsunuz. Olmamış gıcıklık yapmışsınız. Sözde değil özde hizmet edin. Görevinizi tam yapın. Bi de site açmışlar. Okulu yok mu bunun?…

 13. kapkarakalem Says:

  en az reklam filmindeki kadar sevimli birilerini de kullansanız daha da iyi olurdu derim. Ama hangisinin daha bi yakışacağı konusunda kesin olarak karar verebilmiş değilim…

 14. kapkarakalem Says:

  Herkes güne (..çıyla) gülümseyerek başlasın istedim…

  CHP beyannameyi kamuoyuna duyururken bir ‘talihsizlik’ yaşadı. Talihsizlik diyorum, çünkü CHP’lilerin Türkiye’nin gerçeklerinden bu kadar habersiz olduğunu sanmıyorum. Bütün adayların katılımıyla gerçekleşen toplantı tam da cuma saatine denk geldi. Kılıçdaroğlu’nun, haber kanallarının canlı yayınladığı konuşmasında ‘müjde ve vaatler’ dikkat çekiciydi. Ancak ülkenin büyük bölümü dinleyemedi. Cuma namazı için camideydi çünkü.

  CHP lideri dün ‘Neden cuma vakti?’ sorusuna ‘Toplantı saati 11.00 olarak belirlendi, dağıtılacak kitapçıkların yetişmemesi nedeniyle sarktı.’ diye cevap verdi. Kılıçdaroğlu’nun cevabı tatmin edici değil ama yardımcısı Hurşit Güneş’ten daha iyi… Saat olarak 11.00 de problemli. Ya daha erken, ya da cumadan sonra olabilirdi.

  Güneş’in söyledikleri tam evlere şenlik: ‘Böyle bir sıkıntıları varsa kaza etsinler. Cuma namazı kaza edilmez değil, her namaz kaza edilir. Biz CHP’liler özel yaşantımızla siyasî işlerimizi karıştırmayız.’ Beyannamenin kazası olur ama cumanın olmaz. Siz CHP’liler özel yaşantınızla siyasî işlerinizi karıştırmayabilirsiniz ama oyuna talip olduğunuz kitleler, cuma gününü namaza göre yaşarlar.”
  Bu konular açıldığında İsmet Paşa hatırlanır. Hurşit Güneş’in sözleri herkesin aklına İsmet İnönü’yü getirdi. Muarızları tarafından camide görülmediğinden söz edilince CHP’liler şöyle cevap yetiştirir: ‘İsmet İnönü dindar bir adamdır. Din istismarı yapmamak için cuma namazlarını gizlice evde tek başına kılar.’

  Dün Yeni Akit’ten Hasan Karakaya’nın köşesinde okudum. Fıkra sanıyordum, meğer gerçekmiş. İsmet Paşa Konya’ya her gidişinde İl Başkanı Fevzi Çelik’in evinde kalırmış. Fevzi Çelik son dönem İslam âlimlerinden Vehbi Efendi’nin oğluymuş. İsmet Paşa bir miting için Konya’ya gelmiş.”

  “Fevzi Çelik, Paşa’ya ‘Mitingde uzun uzun konuşmanıza gerek yok. Konyalının kalbini Allah, peygamber diyerek kolaylıkla kazanabilirsiniz.’ diye telkinde bulunmuş. Miting sonrası Çelik ‘Paşam yine Allah demediniz’. diye sitem etmiş. İsmet İnönü’nün cevabı herkesin malumu: ‘Allahaısmarladık dedik ya.”
  -ALINTI-

ssssssssssssssssssssssssssssssssss