Bizimle Çatışır mısınız?

Posted in İllüstrasyon.

18 Responses to “Bizimle Çatışır mısınız?”

 1. Şamanist Says:

  HATALI çizim! Bu çizimde sadece Mekap ayakkabı koysaydınız anlardık; çünkü BDP kaos ve kavgayla besleniyor.
  Çizimde asker botları koymanız, üstü kapalı Ulusal’cı kanada ve Milliyetçi kanada çatmak için!

 2. Tarık Says:

  İki tarafta son derece “besleniyor”. Bu kadar basit.

 3. Şamanist Says:

  Ne ilgisi var Tarık! Genel Kurmay Başkanlığı’nın da üstünde, Başkomutan olarak Abdullah Gül yok mu? Cumhurbaşkanı’nın siyasal görüşleri de ortada. Cumhurbaşkanı’nın altında “geniş yetkilerle” Recep Bey var!
  Bu durumda, yazdığın teoriye göre Hükümet de kaos istiyor manası çıkar ki, Genel Kurmay Başkanlı’ğı böyle bir oyuna düşmez!

 4. hasret Says:

  güzel bir tasarım. ulusalcılar+milliyetçiler şehid cenazelerinden prim yapma yarışındalar, bdp’nin kışkırtmalarından prim yapma yarışındalar. simetrisindeki bdp’de, sokak eylemlerinden prim yapma, tabanını genişletme telaşında. özetle; ulusalcılar+mhp ittifakıyla, bdp arasında “danışıklı dövüş” var, yani “şike var”.. ve her iki cenah da, “kaostan genişleriz, bunun için de karşılıklı kaosu genişleme malzemesi olarak kullanıp ak parti’yi sıfırlayalım planındalar!

 5. Dep Dep Dep Says:

  hepsüne büden depük attuuum. büzüm oralaruda kuna buladula. ayulaaa !

 6. hatiç Says:

  postal tamam da diğer ayakkabının anlamı ne ve neden?:(

 7. Orak Çekiç Says:

  Bir tarafta Silivri’nin, diğer taraftan Kandil Dağı’nın malzemeleri iyi betimlenmiş.

  * Sevgili Hatiç, diğer ayakkabı PKK’nın Mekap’ı

 8. GENÇ FENERBAHÇELİLER Says:

  koooş koooş vatandaaaş!
  ideolojiye, plana, darbeye ve kaosa göre ayakkabılar buradaaa!
  yetişen alıyooo!
  filizlenen darbenin bunlaaar!
  taklitlerinden sakınııın!

 9. Gülümser S. Says:

  Süper.

 10. Çılgınlar-TRABZONSPOR Says:

  Baba, orta sahadan DOBİ 12′ye takmışsın yine

 11. ROJDA Says:

  bir kürt yurttaşı olarak gördüğüm gerçek şudur: ırkçı partiler (mhp ve bdp) ve ırkçı bürokrasi; halkların kardeşliğini atomize ediyorlar!

 12. kapkarakalem Says:

  son dönem yaşananların ardından işleri kıyamet senaryolarının gerçekleşmesine kalan bu zavallı ahmak kesim zamanında hiçkimseciklere acımadan ve gözünün yaşına bakmadan fütursuzca önlerine çıkan herkesin kalemini kırarken gebeş gebeş gülüp at koşturyorlardı. memleketin üzerinde öyle satranç maçları yaptılar ki kendini Garry Kimoviç Kasparov abimizden bile daha zeki sanıyorlardı. eeeeeee dev aynası tabi. yanıltır adamı maazallah. şimdi silivride nevi şahsına münhasır inşa edilen 5 yıldızlı konaklama yerleri olan mekanın WC lerindeki aynalara bakıyorlar. ama muhtemelen bu zavallı a d a mcıkların içine düştükleri son durumdan fazlasıyla rahatsız olabilecekleri ve bunun bir sonucu olarak o sefil hayatlarına wc aynasını kırdıktan sonra bileklerini kesmeye yeltenebileceklerini düşünerek TUBITAK taki süper beyinlere kesmeyen ayna filan yaptırıp kullanmışlardır diye tahmin ediyorum. Beter olsun şeref fukaraları. şimdi 4 tarafı çevrili odalarda oturup dışarıdaki köpeklerine emirler yağdırıyorlar. ve tek şanslarının ülke de sosyal patlama olmasının olduğunu düşünüyorlar. tezgaha gelmemek lazım. alet olmamak lazım. insanlar kuru gürültülerin ardından haytatlarını ortaya koyarak bir şeyler yapma gayretine girerken bu heriflerin tek derdi köpeklik ettikleri güçler den bir aferin daha kapmak ve stage atlayarak aldıkları maaşları katlamak.

  PS: saygıdeğer abim eminimsi Fatma Cengiz ablamızın çapraz sorguda çark ederek ağız değiştirmesi hususunda bi bomba beklentisi içine girdim bugunkü gazeteyi okurken…
  Ablamız telefonumu Mitçiler kullandı o sms leri ben atmadım telefonum kendi kendine sms atıyordu diyormuş… vah vaaah. vah vaaaahhhh.

 13. BOZKURTLAR Says:

  Tanrı aşkına neyin derdindesiniz? Yok genç sivilmiş, yok şeffaflıkmış, yok özerklikmiş, yok şuymuş, yok buymuş! Ülkenin parçalanması için birilerinin mandacılık yapmasına karşı azıcık bilinçlenin. Tanrı Türk’ü korusun!

 14. Ulusalcıyız Tanrı'ya Şükür Says:

  Komik komik komik!
  Basit basit basit !
  Bu komik tasarıma göre Ulusalcılar, PeKaKa terörüne; “Heeey PeKaKa teröristleri! Heey heey! Hadi koşun gelin askeri, imamı öldürün öldürün, otobüslere molotof atıp canlı canlı insan yakın, iş makinelerini yakın, öğretmenleri ve doktorları öldürün, ülkeyi bölün, ormanları yakın” diyor-muş. Çok basit ve komik bir mantık-sızlık!

 15. Dep Dep Dep Says:

  sizü gidü ulusalakçulaaa sizüüü! çukmuş bü ulusalakçu dimogojü yapeyo. süz deülmüdünüz derün derün, derün devletü kurup, kürtler’ün pükaka’ya gütmüyen masumlarunu toprağa gomen!!! yanü ulusalakçüla bülaküs kürtlerü kışkuttulaaa, oy hüsaplaru yaptulaa. mühepe’de cünaze oylaruna gozünü düktü.. büdepe’de, ulusalakçular’un urkçuluğundan oy düpoleyyo!
  bü de deyyo “cühepe yüzde gurk oy aluuu” düye. cühepe ne alu söyleyüm; üşaret ve ota pamağumun arasuna baş parmağumun resmünü suna gondereyyoom!

 16. siyah Says:

  ayakkabı değil; klasik çizgi, yeni kreasyon şapka ve miğfer bunlar!.

 17. ateist Says:

  demokrasi kılıfı altında, pensilvanyalı şakirtlerden başkası değildir kürtçüleri azdıran!

 18. kapkarakalem Says:

  Hayatlarında ilk defa silahı acemi birliğinde gören ve o güne dek hepi topu 3 mermi yakan ve hayatında yaşadığı en büyük aksiyon mahalle maçlarında çıkan kavgalara kıyısından köşesinden biraz karışmış olmak olan henüz 20 yaşında binlerce genç… Bir postal, 2 çift çorap, alt üst kamuflaj hooooooop hadi bakalım mardin dargeçit hooooop seni de bingöl kiğı ya gönderdik… senin de kaderinde yüksekova çıktı diyip daha önce bir tek şehirler arası otobüs yolculuklarında gördükleri dağlık bölgelere gönderdikten sonra bu memleketin asıl sahiplerinin yuvarlak masalar etrafında viskilerini yudumlarken aldıkları oldukça akılcı ve stratejik kararların ardından sırf devletin bekası için “bu hafta 3 ilde kargaşa çıksın çıkan bu kargaşanın ses getirmesi için birkaç mehmetçiğimizden vazgeçmemiz durumu söz konusu gereği yapılsın…” diyerek emir verdikleri şeref fukarası satılmış ve gözlerini kan bürümüş vatan haini komutanlarının sadece biraz daha sivrilirim düşüncesiyle hem nalına hem mıhına vuran eylemleri değildir yani kürt vatandaşları bu hale getiren. tezgaha gelmeyelim beyler… taktığımız at gözlüklerinden kurtulalım. Onlarca olay var bu şekilde örnek gösterilebilecek. Bu durumda ne o analarının göz pınarları kurumuş gençlerin ne de güneydoğu ve doğu anadolu da doğmuş insanların günahı ve suçu var. tek suçlu onları karşı taraf olark gördükleri rakiplerini mat etme de birer satranç taşı olarak gören memleketimizin asıl sahipleri o aşağılık itlerin derim. ben böyle derim demesine ama benim bu dediklerim zevzeklerin küfrünü ve kinini arttırmaktan başka kime nasıl tesir eder bilemem.

ssssssssssssssssssssssssssssssssss