Çek Çıkart

Posted in Evet, İllüstrasyon.

2 Responses to “Çek Çıkart”

 1. E.T Says:

  evet işte bu! o araya sıkışmış bizi temsil eden eveti dışarı çıkarma vakti geldide geçiyor ki orda % 47 bile var ne kadar acı

 2. Ali Ercan Kılıç Says:

  statükocular, statükoya “hayır” DEDİRTME dersinde !..

  birileri bilmiyorlar mı 82 anayasasındaki bu hamleler beraberinde epey şeyleri değiştirecek? ve birileri bir şekilde saz ekibini kaybetmemek için, ?STATÜKOYA? elense yapma gayreti içerinde..
  referanduma EVET denilmesinin manasının, ?bürokratik makyavelizmin bir nebze de olsa yıkılacağı? ve beraberinde, ?bunu aslında SİZİN de gizli gizli istediğinizin? bilindiği.. ama şu ?STATÜKONUN gözü kör olsun? değil mi?!.

  neden ?hayır? denmeli, ?memura toplu iş sözleşmesinin? ilk aşaması olan ?toplu görüşme hakkı? verildiği için mi?!.
  ne oldu, ?ekmek, barış ve özgürlük? papağanlığınıza?!.

  unutmadan, ?sarı sendikacılık? şeklinde iş hukuku konseptinde tanımlanan ?grev kırıcılık? meselesine karşı grev hakkı ?güvence altına? alınıyor!..
  ya ?ombudsmanlık? sistemi ve anayasa mahkemesine ?bireysel başvuru? açılımına ne dersiniz?!.

  ve, milyonlarca yurttaşımızın tecellisi ?tbmm? kararlarının, sayıları iki elin parmaklarını geçmeyen anayasa mahkemesi ve hsyk üyelerinin kararlarının ?ast kararı / ast organı? OLMAYACAĞINI da güvence altına alıyor ?EVET? demek! (yani, ?bürokratik makyavelizm? meselesi).
  PARALELİNDE, tbmm faaliyetleri anayasa mahkemesi ile, yerel yönetimlerin vd. faaliyetleri danıştay ile ?sınırlandırma/durdurma/iptal edilme? pozisyonuna dönüştürülemeyecek, ?KUVVETLER AYRILIĞI? prensibi ORJİN KONUMUNA oturtulacak..
  ya kadınlara yönelik ?pozitif ayrımcılık? esaslı değişimlere ne dersiniz?!.

  veya, ?DARBECİLERİN YARGILANABİLMESİNİN? önünün açılmasına?!.
  ve ve ve,geçici 15. md. yürürlükten kalkmasıyla, 12 eylül 1980 yılından beri ağzınızdan düşürmediğiniz, ?DARBELERDEN HESAP SORULSUN, SİVİL ANAYASANIN ÖNÜ AÇILSIN? sloganlarınıza NE OLDU?!..

ssssssssssssssssssssssssssssssssss