HAYIR Demeni İstiyorum

Posted in Evet, İllüstrasyon.

11 Responses to “HAYIR Demeni İstiyorum”

 1. Kakaroz Says:

  Bir iş var!

  ABD hayır diyorsa, MHP hayır diyorsa, CHP hayır diyorsa, Kenan Evren hayır diyorsa, BDP endirekt hayır diyorsa, İsrail hayır diyorsa, Silivri hayır diyorsa;

  EVET demenin önemini daha iyi kavrıyorum!

 2. LİMON SOKAĞI Says:

  Bir zamanlar MHP CHPlilere; CHP MHPlilere: “KÖKÜ DIŞARDA” tabirini kullanırlardı..

  MHP CHPlilere;”Gomonestler Moskov’a!” derken,

  CHP MHPlilere; “Emperyalist ABD’nin yerli devşirme faşistleri!” diyorlardı..

  PEKİYİ;
  MHP, CHP ve hatta BDP’nin referanduma HAYIR demesinin KÖKÜ nerede?!?!?!?!?!?!…..
  Kaldı ki KÖKÜN iki önemli dinamiği olan ABD ve İsrail de HAYIRcıları destekliyor!!!…

 3. babahindi Says:

  Akrebin etrafına daire şeklinde gaz döküp ateşe verdiğinizde; akrep çıkış yolu bulamayınca kendini sokarmış..

  Çıkış yolu bulamayan ?Kaos avcıları? da sıkışınca; gerçekte ne kadar antidemokratik olduklarını deşifre ederek kendi kendilerini sokarlar!

  “Evet” demek, sen nelere kadirsin…

 4. enternasyonal Says:

  Bdp nasıl hayır diyor onu anlamadım. Hayırcılar Bdp evet diyor diyerek propaganda yapıyor, evetçiler de Bdp hayır diyor diyerek propaganda yapıyor. Bdp evet de demiyor hayır da demiyor. İlle dolaylı yoldan bakacak olursak evete daha yakın değil mi?

 5. üçayak Says:

  BDP evet diyemez; çünkü İsrail komaz; çünkü elindeki kitleyi kaybetmekten korkar tüm führer’ciler gibi; çünkü kaos biterse elindeki malzeme de biter!..

  CHP VE MHP’yi yazmaya gerek dahi görmiyorum!

  Ama ÜÇÜNÜN de ortak özelliği; KAOS biterse mhp+bdp+chp’nin varlık nedenleri biter ve sıfırlanır giderler!

  Ama gün gelir bu 3′lü çakallar demokrasi ayağı yaparlarsa, o’nlar için ipe dahi gitseler sesimi çıkarmayacağım!!!

  Ne demişler;
  KESER DÖNER SAP DÖNER, GÜN GELİR HESAP DÖNER!.

 6. siyah Says:

  chp, mhp, bdp ve malum küsuratcıklar!
  ’sosyal demokrat şampuan, faşizan kellere saç kremi, baskı bala ta balans ayarcılarına ufak büyük yağdanlık; üçü bi arada, mükemmel sonuç; darbecileri yıka ve temize çıkar!’ modeli!
  ne iyi! postallı beyinleri, miğferli düşünceleri, prostatlı ileri görüşlülükleriyle, pasparlak geleceğimize, aydınlık yarınlarımıza koydukları muhteşem ipotek için fena halde kutluyorum kendilerini!.

 7. enternasyonal Says:

  BDP milletvikili Ufuk Uras evet diyor. BDP de evet derdi. Ama Akp oy kaybetmekten mi korkuyor bilinmez Bdp’yi yok saydı.. Bdp de beni tanımayanı ben hiç tanımam dedi ve boykot kararı aldı. Olay budur.
  Sivil ve askeri bürokratik oligarşinin çözülüp Türkiye’nin çağdaş demokratik bir ülke olması en başta Bdp’ye yarayacak bir durum.
  Bdp açısından akp + mhp + chp ittifağı var. Akp biraz farklı olabilir ama söylediği şeyler diğer ikisinden çok da farklı değil. Aynı dil. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, terör, terörist, kanımızın son damlasına kadar, tek terörist kalmayıncaya kadar falan filan…
  Bdp’nin hangi gücü var, hangi egemenliği var, kaybedecek neyi var? Neyi kaybetmekten korksun ki? Dtp’nin eski eşbaşkanı Diyarbakır cezaevinde işkence gören bi adam, Bdp milletvekilleri dilleri yasaklanan, yok sayılan, inkar edilen bir halkın mensupları. Siz neden bahsediyorsunuz? Bdp’nin saltanatı mı var? Daha yeni partileri kapatıldı, azıcık insaf.

 8. kırmızı ve beyaz Says:

  enternasyonal arkadaşım,bdp şundan hayır pardon boykot diyor; eğer bugün kürt sorunu çözülürse kendisinin ve arkasındakilerin bir meşruiyeti bir varlık sebebi kalmaz..tıpkı bugün kürt sorunun demokratik yollardan çözüm ihtimalinin pkk’yı nasıl deli etmesi gibi…..

 9. enternasyonal Says:

  aynı mantıkla bakıldığında türkiye’nin demokratikleşmesi askeri ve yargısal büroratik vesayetin sona ermesi akp’nin işine gelmez bu yüzden akp bunları kaldıramaz dememiz gerekmiyor mu? türkiye demokratikleştikten sonra akp’nin bi fonksiyonu kalmaz eğer akp’nin amacı türkiye’yi demokratikleştirmekse… eğer akp’nin bi fonksiyonu kalmayacaksa akp türkiye’nin demokratikleşmesini istemez, öyle mi? nasıl bi mantıktır bu böyle?

  her neyse… herkese iyi bayramlar. :)

 10. ÇİKO SEVENLER Says:

  Bence 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında İŞKENCE gören MHP+CHP+BDP vd, hayırSIZLIKLARINI bir daha düşünseler isabetli olur..

  12 Eylül ile 1. rövanşın alınacağı bu süreçte, “Bahane üretenlerin” bahanelerine bakarsak işin içinden çıkamayız.

  Yani meseleye; YERİM DAR açısından bakarsak bir arpa boyu yol gidemeyiz.

  Ve, referandum sürecinde dikkatimi çeken en önemli şey ise; KAOSTAN BESLENENLERDE (Hayır cenahı) ciddi bir “Panik” havası hissediyorum; zira “Siyasi borsa PAZARLARINI” kaybedeceklerinden endişe ediyorlar…

 11. ROJDA Says:

  ?Amerikancı darbeci faşizm=halkların düşmanlığı?

  ?Halkların düşmanlığı=halk düşmancıları fraksiyonları (Hayır ve boykotçu kanat)?

  ?Halk düşmancıları fraksiyoncuları=kaos isteyiciler?

  ?Kaos isteyiciler=kaos?ta varlıklarını devam ettirenler?

  ?Kaos?ta varlıklarını devam ettirenler=kaos biterse fraksiyonlar biter diyenler??

ssssssssssssssssssssssssssssssssss