Oyuncu Değişikliği - 4. Hakem

Posted in Kolaj, Çakma.

48 Responses to “Oyuncu Değişikliği - 4. Hakem”

 1. cuntafobi Says:

  işte chp şimdi özüne döndü. aferin kemooo

 2. toslak Says:

  bu seçimin chp özetidir, verdim şükuyu abi :)

 3. GENÇ FENERBAHÇELİLER Says:

  CHP’nin serüveni, bir “karanlıktan” bir “karanlığa”…

  Başakşehir’de 5. etap’ta ödüllü sosyal tesis sahabısı Hakan Şükür Allah şükür hazaretleri de diğer bir cenahta…

  Ve,
  Tam bir Arap saçi………….

 4. free Says:

  bu resim ve bu yazılanlara çok gülüyorum! bu yalanlara inanalara daha da gülüyorum!. :)

 5. GENÇ FENERBAHÇELİLER Says:

  Bay “free” neyin-neresi yalan? Açık yaz da cevabına cevabımızı rica edelim. Korkma “Rus öpücüğü” atmayız…

 6. quagliarella Says:

  @free

  CHP kadın kolları terk

 7. free Says:

  ergenekon uydurması, arkadaşlar birçok kaynaktan bende takip ettim. ilk önce camiler bombalanacak! bu nasıl bir uydurmadır?!? koskoca albay cd hazırlayacak, flash disc dururken cd cekecek (!) hadi çekti onu gidip buzdolabının altına saklayacak! bir şekilde cd çekebilen birisi bunu yapar mı? cd nin içindeki klasörün adını hatırlarsınız? bu klasör adını duydum, yetti zaten :) o kadar zaman geçti silivri’deler suçlamaları net değil! çubukluda toprağın altından gazeteye sarılı mühimmat çıkıyor ama gazetelerde nem bile yok. @gençfenerbahçeliler korkum yok ;) @quagliarella; neden terk ettin chp kadın kollarını? :)

 8. çağla Says:

  atma free darbe çocuğuyuz!
  neymiş free , “koskoca albay cd hazırlayacak” diyerek ergenakon’u reddediyor.

  free arkadaş, bırak “albayı”, generaller yapmıştı darbe ve muhtıraları hatırlarsan..

  illa, “koskoca albay” dersen, sen talat aydemir’i ve t.aydemir’in rütbesini bir araştır!

 9. "Bozkurtlar" Says:

  Free gardaş;
  her ne kadar “devletçi” imgelerini beğensem de; “devlerin bekası için darbe gerekirse yapılmalıdır” demekten de asla utanmamalıyız!

 10. ANTİ-Darbeci Mehmet Says:

  … siz, darbe diye 3′ün 1′ini görürsünüz.
  yaklaşık 50 Milyon oy tercihini, 3-5 atanmışa teslim ETMEYİZ !

 11. Ulusalcıyız Tanrıya Şükür Says:

  CHP’nin (Kaplan) Gürsel ve (Gandi) Kemal’le ‘güçlü’ gelişi birilerini korkuttu anlaşılan. Unutmayın Gandi Kemal ve Kaplan Gürsel muhteşem ikilisi, son yerel seçimlerde; Türkiye geneli CHP oyları %21 iken, O’nlar İstanbul’da yaklaşık %37 oy almışlardı! Kısaca “yusuf yusuf” yapışınızı iyi anlıyoruz!

 12. LİMON SOKAĞI Says:

  SİZİN ULUSALCILIĞINIZA LİMON SIKAYIM

 13. müslümanız Allah'a şükür Says:

  chp ıstanbulda yuzde 37 aldı iç anadoluda ne aldı guneydoguda ne aldı dogu anadoluda karadenızde ne adı 3 de 1…

  baraj yuzde 5 e dussun ama bolge barajı olsun. tum bolgelerden yuzde 5 ve ustunde oy alamayan partıler baraj altı kalsın. gorelım bakalım kım Türkiye partısı kim bolge partısı kım kumsal partisi!!!

 14. Kemalizm Says:

  Bak Amerikancı Pensilyanya gözlükçü Müslüman (?) kardeş, İslam fıkhında bir kural var, bilmem bilir misin?.
  Der ki; “işgal edilen topraklarda Cuma Namazı KILINMAZ!”..
  O beğenmediğiniz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmasaydı sen Cuma Namazı’na dahi gidemezdin!

 15. Ulusalcıyız Tanrıya Şükür Says:

  vay vay vay!
  son padişah hazretlerinin damatları ferit, şeyhülislam’a fetva sipariş edip yüce atatürk’ün katline ferman eylediğinde, yüce atatürk günde 3 saat uyku ile bize bu toprakları yurttaşlarıyla bahşetti. tab i bunlar hikaye, masal, deli uydurması değil mi?! size göre ne var ki?tutturmuşsunuz milletin adamları diye 3 isim, ama mendersesin evliyazadeler ailesinden gelme sabatayist olduğunu dahi bilmezsiniz (bkz: soner yalçın, efendi kitabı). daha da döktürürdüm, ama yeri değil, şık da kaçmaz. din fetvanız pensilvanya’dan, siyasi fetvanız amerika’dan, parçalanma fetvanız da, pkk terör örgütünün eğitiminde öne çıkan israil’den değil mi?! hani sizler anti-siyonisttiniz mücahit kardiş?!

 16. bülbül yuvası Says:

  sevgili akıl küpümüz. sana o muhteşem(?) tarih bilgilerini kimden almışsan, git ‘o’ basma-kalıp bilgileri ilgili zatın…

  1- atatürk’ü anadoluya müfettiş olarak ve yerel direnişleri örgütlemek için “bilakis” merhum vahdeddin göndermiştir. üstelikte “20 bin altınla!”. (o gemiisedevrin en modern gemilerindendi)..
  2- “sabatayizm” den bahsettin ya, sana “yorumsuz” bir”nakil” yapayım;
  “şemsi efendi mektebinde ’sadece’ sabatayistler okutulurdu (sen de sabatayist olduğunu ifşa eden ılgaz zorlu’nun ‘evet ben selanikliyim’ kitabına bak!)”.
  3- madem emperyalizm karşıtısınız, o halde neden, bu aziz toprakları işgal eden “o” emperyalistlerin hukukî düzenlerini ve sosyal yaşam tarzını motomot “ithal” ettiniz???!!!
  4- atatürk’ün yanındaki isimlerden halide edip adıvar, halid z. uşaklıgül, t.rüştü aras vd. birçok isim de, de soner yalçın’ın örnek verdiğin efendi kitabına göre sabatayist değil miydi bilgiç bey???!!!

  * dersini iyi çalış öyle gel!

 17. Ergenekonmuşş Says:

  Tüm devlet dairelerine tsknın bütün kademelerine yargıtaya danıştaya emniyete kendi adamlarını sokmak için ergenekon diyerek hapse attırıp kendi adamlarını yerleştirip sonra ülkeyi karış karış satıp 7 göbek sülelasini zengin adam hakkında bu kadar iyi konuşabiliyorsunuz ya sizinle konuşmaya bile gelmez bee yazık…

 18. hakan kaan ertan Says:

  kemalizm bombaymış.
  umarım o hep takip eder buraları da bizi neşelendirir.
  nasıl da islam fıkhı biliyor bak görüyor msuun :)))

 19. free Says:

  arkadaşlar, Ergenekon bu iktidarın uydurmasıdır! bir iki dalga oldu sonra geri adım atamadılar ve sürüp gidiyor bu masal! Dün malum tayyibin kızı ile ilgili yazıları okudum.! tiyatro rezaletini. Ağzındaki sakızın ikazını gitti baş örtüsüne bağladı ve mağdur edebiyatı yaptı! tamam birşey demiyorum kesinlikle kendisine yakışır tavırdır bu. O oyuncuların vay haline! ve siz gidip bu adamı savunuyorsunuz. adam çiftçiye demediğini bırakmadı ve adamın hayatı kaydı! ben o olaydan sonra bu oyuncuların akıbetini çok merak ediyorum. sen tut koskoca diktatörümüzün kızını ikaz et, yok canım olacak şey değil! hadi siz savunun yine bu adamı. gerçekler gün yüzüne çıkınca libya mısır gibi olduğumuzda ne yapacağız bakalım!

 20. GENÇ FENERBAHÇELİLER Says:

  Cuk cuk cuk

  Demek ki rütbeliler, “Ergenakon-Balyoz-Sarıkız” ile EVCİLİK oynuyorlarmııış:)
  Nasıl da anlayamamışııız:))
  Demek ki 60 darbesi, 80 darbesi, 28 şubat post modern darbe de EVCİLİKmiiiş:)))

 21. Hüdhüd Says:

  Tabelayı gösterene değil, göstertene bakmak lazım.
  Bir işi yapan değil yaptırtan önemlidir. O üçlüyü son anda takıma dahil ettirenler kimlerdir acaba?
  Ülkemizdeki ulusalcıların A takımının kimler olduğu o zaman daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum.

 22. siyah Says:

  ?nerde bu örgüt; gidip üye olacağım!? diyen kemal!.arayıp bulamadığı hayalî(!) örgütü, halkına uzaylıymış gibi bakan, ülkesine uzaydan, halkına tepeden bakan, vatandaşa “bidon kafa, göbeğini kaşıyan adam” demeyi marifet bilen sırıtkan elitleri öz tercihi, öz elleriyle içine almak suretiyle partisine, gaflet dalalet hatta hıyanette bulunan kemal!.denizden tosun, çarşaf yırtıcı yırtıcılardan kadın kolu arvat, arıtmandan cananat, 367 den sabih, 411 el kaostan özköşk, tuncaydan özkan, hanefiden avcı, mustafadan özbek, hsyk eskisinden kadir, 82?den anayasa, mücdattan pornocu, rutkaydan aziz, tarıktan akan, fazıldan say, bedriden baykam, çetinden doğan, cumhuriyetten miting, süheylden batum, kâğıttan kaplan, 62?den tavşan, işten banka, doğandan medya, truvadan at, engerekondan ithalat yapmayı iyi bilip, kendi çişini kendi yapmayı bi türlü beceremeyen, at gözlüklü kemal!.
  fail-i meçhullerle, asit kuyularıyla, derin amcamlarca katledilen aydınlarla, 60 darbesi, on iki eylül müşfik barış(!) harekatı, 28 şubat cadılar bayramında bin yıl sürmesi planlanan cadı avı, 27 nisan şakası e-bildiri ile ilgili ne yapıcan kemal!.
  bak, demedi deme kemal!.parti içi darbe yakındır kemal!. “benim adım kemal; destek bulurum dersem bulurum!? demekle olmaz kemal!.bu yetmez kemal..seni ham yapar bu zilliler kemal!.muhtaç olduğun parti içi kudreti nerden bulucan kemal!. şark kurnazı, uyanık geçinen, yürüyen merdivenlerde mahsur kalan şaşkın kemal!.ya sen, tefritten tecriti, ifrattan beraati, nemrut sıfattan sarf-ı nazarı, iç çekişmelerden, kavgalardan uzak durmayı, sefaleten siyasetten halas bulmayı, muhalefetten necatı, necasetten tahareti ne zaman öğrenicen kemal?!.ayıptır, yazıktır kemal!.derhal titre ve kendine gel, aslan sosyaldemokrat kemal!.

 23. siyah Says:

  FREE ye cewaben -
  ben 14 ay boyunca bir tabur askerin yazıcılığını yaptım.. günde ortalama 14 -15 saat kadar pc başında mesai harcıyordum. Orada vatani hizmetimi niyaz ederken nelere şahit olduğumu anlatsam burada müsil etkisi yapar ve ortalık fena kokar. PC açmayı bilen üst düzey komutan sayısı 2 - 3 ü geçmezdi. Odasına çağırıp monitörü gösterek sordukları sorular ve benım o soruları cewaplamaya calışırken onlara gerizekalı olduklarını belli etmeden bu soruyu nasııl cewaplarım slalomlarımı bir bilseniz kopardınız… ama ınanın cd, flashdısk, disket, vs onlar için pek bir anlam ifad3e etmiyor ve inanın ki birçoğu teknoloji nin T sinden dahi bihaberler.

 24. kapkarakalem Says:

  yanlış isimle yazdım hemen düzeltiyorum. o siyahın değil benım yorumumdur.

 25. kapkarakalem Says:

  bu değişikliklerin ardından bakalım ne görüntüler sızacak medyaya… amatör seven arkadaşlar pür dikkat bekliyorlar CHP den medyaya sızacak amatör videoları. bekleyip göreceğiz baklım bu kez hangi esas oğlan hangi vekilimize güzellik yapacak… arkadaşlar sabırsızlıklarının belirtisi olarak sağ ellerini havaya kaldırmış bir yerleri işaret ediyorlar ama çözemedim… neyse kadro dışı kalanların atakları yakındır diye tahmin ediyorum… dökerler elbet kirli çamaşırlardan birkaçını… bizim amatör severler de sebeplenirler…

 26. free Says:

  sevgili siyah, ben askerliğimi çok farklı bir şekilde yaptım! ve belkide aklına gelemeyecek rütbelilerin yanında yer aldım! bir albay flashdisc disket vs kullanmayı bilmiyor diyorsun, peki cd yazdırmayı nasıl biliyor? hadi teknolojik anlamda bilgisi sıfır, peki koskoca albay gizlilik anlamında hiçbir bilgiye sahip değil mi? cd yi buzdolabının altına saklayacak. haberi duyunca çok güldüm! :)
  Arkadaşlar objektif düşünün lütfen neden ilk hedefleri camiler olsun, bu ordunun işi yokta camilere mi saldıracak? halkı galeyana getirmekten ve kendi kadrolarını sağlamlaştırmaktan başka yaptıkları hiç bir şey yok! bakın bu ilk dalgalardan son dalgalara kadar(ergenekon baskınları nedense hep sabaha karşı yapıldı) sabah işe giderken yandaş medyayı dinledim stv radyo ya allahtan korkun biraz be, başka haber mi yok ? doğuda dağdan inenlerin ayağına savcılar gitti mahmekeler kuruldu sınırda hemen ifadeler alındı vs vs silivride olup biten oyunlar nedir peki?
  ben chp ak kaşık demiyorum hatta Kılıçdaroğlu’ndan sonra çok vahim duruma düştü. ama sn başbakanımızda kantarın topuzunu kaçıralı çok oldu! kendisine muhalif olan herkesi çok iyi susturdu elindeki güç ile! örneğin doğan medyanın yediği ceza? yada çalık grubunun birden bire bukadar palazlanması! ya adam attan düştü, at ortadan kayboldu :) bu diktatörlükten başka birşey değildir.! oğlu gemi aldı herkes alabilir dedi, ben araba alamıyorum adam gemi alabilirler diyor! unakıtanın kızı qled adılı firma kurdu, hemen ardından tüm resmi kurumlardaki ampuller bu firmdan değiştirildi. oğlu mısır işine girdi o gece vergi düştü.! pastörize yumurta işine girdi heryede ne hikmetse unakıtan marka kullanıldı! ist. b.ş belediye başkanı iken bir gecede akbiller boşaldı:) oğlu kaza yaptı kadıncağız öldü yerler jet hızı ile temizlendi. iyi icraatlerı olmadı mı? tabiki oldu bunları inkar edemem ettirmem de zaten! siz yine düşündüğünüzü savunun fakat biraz objektif bakın derim ;)

 27. Çılgınlar-TRABZONSPOR Says:

  “bu ordunun işi yokta camilere mi saldıracak?” cümlesini cidden garip buldum.
  hadi “balyoz soruşturmasındaki” bahse konu mevzuyu bir yana bırakalım..
  bu ülkede jandarmanın kendini ikonlaştırması:
  cami-medrese baskınları (chp dönemi), “tanrı uludur” baskıları-pratikleri, ramazanlarda cami mahyalarına “varol inönü” yazılarının asılması, iskilipli atıf’ın şapka kanunu’ndan 1 yıl “evvel” yazdığı “frenk mukallidliği” kitabını, şapka kanununa muhalefet gerekçesi gösterilip asılması, netekim evren’in darbe sonrası için; ” soldan birilerini astığımız için, sağdan da birilerini astık” söylemi, adnan menderes’in asılma hikayesi ve yassıda maceraları…
  daha da geriye gidersek ittihat terakki’nin asker paralelliği malum… ve o’nların başlattığı darbe geleneği. yakup cemil gibi tetikçilerin türemesi.. cemal aga’lar, talat aydemir’ler, netekim evrenler…….

  yeni türedi burjuvalaşmaya gelince;
  kirliliğin genelleştiği noktasında sizinle hemfikirim.
  ama 55′de kurulan hep “k’ar eden” ssk’yı; “ıslah edeceğim” diye gelip, geldiğinden bereidir “zarara” uğratan bir zakkum tohunu eken de potstar kemal değil mi?
  veya,
  kendine ait havuzlu villası ortaya çıkan da porstar kemal değil mi?
  kimde kir yok? veya kimin kiri helal? kimin kiri affedilmeli? kimin/kimlerin kirleri kamufle edilmeli?

 28. kapkarakalem Says:

  saygıdeğer free;
  o yorumun sahibi yani acizane ben siyah değil “kapkarakalem”im ufak bir teknik hata oldu affına sığınırım. aklıma gelmeyecek ne tür bir rütbe var pek bilemiyorum bizim oralarda samanyolu galaksisini aratmayacak figürler mevcuttu. yıldızlar çelenkler havalarda uçuşuyordu. ama sen kozmik mekanlarda yaptıysan ona birşey demiyorum benim biraderim küçüklüğünde bildiri dağıttı diye beni oralarda görevlendirmezlerdi zaten. olsun kadere 45 der sineye çekerim. cd yi muhtemelen güvendikleri bir uzm çvş a filan yazdırmıştır o arkadaşlar. ilk hedeflerinin neden cami olacağı sorusuna gelinceeee… bu adamları oldum olası korkutan, rahatsız eden, tiksindiren, pazar sabahları askeri gazinonun en kral yerinde Antonio Vivaldi abimizin L’Incoronazione di Dario adlı eserini dinleyip sakarinli kahvesini yudumlarken okuduğu gazetede yer alan haberi gördüğünde oturduğu kuş sütü dahil masayı kendi kendine verdiği “koşar adım marrrrrrş” komutuyla terk edip ağlama duvarı olarak kullandığı büstün karşısına geçerek bakın görün sayın kocakomutanım bunlardan yaptıklrının hesabını bir bir soracağım onların evlerini “camilerini” başlarına yıkacağım… bak gör yapacağım sen desteğini esirgeme yeter.. diye ver Yansın ettiren… duble paça pantolon giyen, camiye mescide giden, cocuklarının Allah’ı kitabını bilmesini isteyen tek derdi telef olup gitmemek olan müslümanlar değil mi diyorsun yani…_? bence yanılıyorsun. bu adamlar olsum olası aynıydı. bu bir zihniyet ve oraların ekmeğini yiyenlerin birçoğunda aynıdır bu zihniyet. baskınlar neden sabah yapılır sorusuna cewaben sana söyleyeceğim 28 şubat döneminde medyada yer alan haberlere bakman olacak sabaha karşı saat 3.5 - 4 de kaç bin garibanın evlerine baskın yapıldığını da B. ORAKOĞLU’ ndan öğrenebilirsin. kendisi emniyet isth. d. bşk lığı filan yaptı sanırım. binlerce insan sadece müslüman olduğu için fişlendi ve herbirine gözdağı vermek için bu tür hamleler yapıldı ve inan bana onların hiçbirine bu şerefsizlere davranıldığı gibi iyi davranılmadı. belki birçoğu hayatlarında ilk defa teknolojinin insan hayatına sağladığı en büyük faydalardan biri olan elektriğin insan vücudunda neler yapabileceğini öğrendi. soğuk sıcak duşlar battaniyeler, calaskarlar, askılar, kerpetenler, psikolojik yıkım yaratan tavır ve davranışlar, bunlar sana göre uydurma olabilir ama maalesef sevgili ülkemizin yakın tarıhının gerçekleri… bu şerefsizlerin bir tek tokat dahi yediklerini sanmıyorum hatta kahvaltı ardından sütlü kahve filan ikram etmişlerdir diye düşünüyorum. icraatleri sorgulayacaksan sen bu şerefsizlerin icraatlerini sorgula derim… saygı ve sevgilerimle…

 29. beheydürzü Says:

  arkadaşlar ne zamandır bu blogda yorum yapıyorum daha bir kez be hey dürzü denildigini görmedim izninizle bunu deyip geçecegim.

  ” atatürk olmasa belki sen olurdun ama anan kim belli olmazdı ”
  her yere ve her duruma cuk oturan be hey dürzü şiiri.

 30. free Says:

  Çılgınlar-TRABZONSPOR, Ben Kemal haklıdır demiyorum.! adamın ev olayı ise yandaş medya hariç tüm yayın organlarında çıktı. Kooperafit dairesi, evet ortak bir havuzu var. Ama İstanbul’un göbeğinde değil. etrafı 2,5-3 mt duvarlar ile çevrili değil. Ya bu adam(Sn. Başbakan) değil miydi? şehit aileleri için saçma sapan konuşan, bu adam değil miydi Erbakan’ın ev hapsini iptal eden, bu adamdı çiftçiye ananıda al git diyen, bu adamdı bırak senin oğlunda işsiz kalsın diye vatandaşı azarlayan. ve yine bu adamdı yandaşlarının büyümesini sağlayan ve inkar eden, bu adamdı seçim zamanı beyaz eşyalar dağıtan bu adamın ilçe ekipleri örgütlenip ev ev gezerek halkı çeyrek altın ve bakliyat ile akp ye oy verecekleri konusunda yemin ettiren.! bu adamın döneminde denizden çöpten oy pusulaları çıktı.
  kapkarakalem; Neden benim aileme yada benim akrabalarımdan birine yada çevremdeki kimsenin başına bu askılar calaskarlar kerpetenler vb olaylar gelmedi? neden biz yaşamadık? Şimdi polis iktidarın koruması altında ve inan ordu zayıflatılarak polise tam destek veriyorlar. Yarın birgün komşularımız bize saldıracaklar, bunu dört gözle bekleyenler var(!) o zaman ordu ne yapacak? Kadrolaşma ordunun içinde devlet dairelerinde aramızda heryerde!
  beheydürzü; kimseyi atamızı sevmiyor diye suçlamak yada dışlamak hakkım-ız değil! demokratik bir ülkede yaşıyoruz sadece biraz araştırmaları gerekir diye düşünürüm!.
  Kısacası arkadaşlar bu gidişatımız hiç iyi değil! yazdıklarım ile kimseyi kırmak istemem kırdıysam affediniz, sadece yandaş düşünenlerin blogunda yorum yaptım, sabırla, kızarak gülerek veya takdir ederek okudunuz teşkkür ederim hepinize, selamlar….

 31. kapkarakalem Says:

  sözcükler üzerinde durmak istediğim bir cümledir bu. “atatürk”, “olmasaydı”, “piç”, “olurdun” ve “geyiği” sözcüklerinden oluşmuş bir cümlemiz var. Şimdi cümlenin kilit sözcüğü atatürk mü, piç olma kavramı mı? bakın buraya dikkat çekiyorum yoksa geyik mi? zannımca bu sözü sarf eden bir insan, hiçbir suretle geyik yapmıyordur. bunu tarihsel olaylara dayandırır, şöyle yapar, böyle eder, sonunda bizi piç eder. hemen basmayın eksiye, okuyun daha…

  Piç nedir? piç dediğimiz şey babası belli olmayan insandır. ben piç olmamama rağmen piç sözcüğünü yadırgamam. kaldı ki ben piç olmazdım muhtemelen de dedem falan piç olabilirdi. bugün kaç kişi dedesinin piç olup olmadığını, dedesinin annesinin maceralarını bilebilir? üzerinize alınmayın lütfen. ha ama mesele dedemin annesini yunan s.keceğine dedemin annesinin kocası askerdeyken başka bir türk gelip s.ksin gibi bir tercih söz konusuysa üzerinize alınabilirsiniz. kaç kişi babasının gerçek babası olduğunu bilir? dünyada her 3 çocuktan 1 inin sizin tabirinizle piç olduğunu biliyor muydunuz? kaynak istemeyin, zannımca national geographic olabilir. ama tabii ki o 3 çocuktan 1′i asla türk değildir. siz yine de üzerinize alınmayın.

  Şimdi ne oldu sözlük okuyucuları? geyik olmadığını söyledik. “olurdun” sözcüğünü, ben olmasam da dedemi bilemem diye kıvırdık. piç sözcüğünün anlamı üzerinde durduk, sen babanı biliyorsun da bir halt mı oldun dedik. ben olmasam da sözlükte pek tabii babası belli olmayan bir insan olabilir. senin s.kin onunkinden uzun mu? senin baban bildiğin insanın gerçekten baban olmama ihtimalini 1/3 olarak belirledik. ister inan ister inanma. elimizde kaldı 2 sözcük. “atatürk” ve “olmasaydı”.

  Olmasaydı? ama vardı aslanım. iyi ki de vardı. ama sırf dedemin piç olmasını engellediği için değil. olayı sırf ulan yunan askerleri şöyle tecavüz etti edebiyatına indirgemeyerek iyi ki vardı diyorum. bunu iyi düşünün. olay sırf şecere bilmekse, sen şecereni ne kadar biliyorsun diye sorarlar adama?

  gelelim son sözcüğe… Atatürk. evet böyle belden aşağı gelişmiş bir gerçeğe atatürk’ü alet etmek. hakikaten güzeldi doğrusu. yapmayın kuzucuklarım. atatürk sırf siz babanızı bilesiniz diye girmedi o savaşa. olayı bu kadar basite indirgemeyelim. ama ne gördüm biliyor musunuz bu yazımı yazarken. oradaki emperyalist işgaldense nenesini kimin becerdiğiyle ilgilenen bir halk, bugün de aynı yaklaşımla olaylara bakarken, emperyalizmi, halkı, köleliği falan görmezden gelebiliyor. çünkü bütün mesele mehmet ya da vasilis olmakta!

  Şimdi basabilirsiniz eksiye.

  - ALINTI -

 32. Çılgınlar-TRABZONSPOR Says:

  potstar kemal “haklıdır demiyorum” diyorsun da, potstar kemal’in güzelliklerini (?) de “taktiksel” bir yorumla “ıskalatıyorsun”.. gemiler/gemicikler zaten bilinen şeyler. bunları yazarken, objektif ölçüler gereği potstar kemal’de “ıskalanmamalı”.. tıpkı,”bana göre-benim için demokrasi” diyenler gibi, ay’ı göstererim derken parmağını göaterenler gibi de olmamalı. kaldı ki, shp’li belediyeler, chp’li tek parti dönemi söğüşlemeler için 5 doktora tezi yazı yazsak yetmez.
  “denizde bulunan oy pusulaları” demekle, akp içim “oylar blok olarak değiştirildi” septizmini doğurma taktiği de komik. eğer varsa çirkin birşey; ama kimse chp’nin “açık oy, gizli sayım” rezaletini yapmadı, hatırlatırım

 33. kapkarakalem Says:

  özgür kardeş inan beni çok güldürdün Allah ta seni güldüre emi!
  Elbet senin gibi düşünen birisi ve akrabayı talukatını öyle bir dönemde el üstünde tutarlar. Benım bahsettiğim baskınlar Kadıköy- Bostancı - Nişataşı - Fulya - Beşiktaş ve Bakırköy taraflarına yapılmadı… O baskınlar yapılırken kapıya dayanan adamların elindeki silahların namluları genelde muhafazakar kesimin ikamet ettiği Eyüp - Fatih - Ümraniye - ve diğer varoş sayılan ilçeleri işaret ediyordu… Bunlar sana geyik gibi gelebilir ama araştırıp gerçekleri keşfetmeni tavsiye ederim.

  kırılan darılan zındık ola!

 34. ÜNİFEB (Üniv. FB'liler) Says:

  Emre Kongar; “CHP ‘tepeden inmeci’ uygulamalar için kurumlaştırılmıştır” itirafı ve taraftarlarının “azınlık psikolojisiyle-ezikliğiyle”, çoğunluğa tahakkum etme komikliğine düşmesi kadar abes bir şey yoktur!
  Veya,
  Türkiye nasyonal dikta tarihinin 1 numaralı elebaşı CHP’liler, tarihlerinin ayrıntılarına vakıf “olmadığımızı” mı zannediyorlar, yoksa bizleri “göbeğini kaşıyan çobanlar (?!)” olarak mı görüyorlar, bilememekteyiz.
  Bildiğimiz bir şey var ki; istanbul’la ilgili sosyolojik araştırmalarda, chp oylarının “burjuva bölgelerde” ağırlıklı olması dikkat çekici!..

 35. kapkarakalem Says:

  unutmadan eklemeliyim. Eğer hakikaten komşu ülkelerin yakın bir tarihte ülkemize saldıracağını düşünüyorsan seni 12 Nisan Salı yani bugün Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsüne koşmaya davet ediyorum giderken yanına yumurta almayı unutma….Çünkü Uluslararası Barış Bürosu ve Uluslararası Politik Etütler Enstitüsü 12 Nisan gününü, dünyada ilk kez, ?Askeri Harcamalara Karşı Eylem ve Direniş Günü? olarak ilan etti.
  Ve diyorlar ki; artık silah satın almıyoruz.
  · Bir Tomahawk füze mi, yeni bir okul mu?
  · Bir yıllık eğitim bütçesi mi, bir askeri nakliye uçağı mı?
  · Çevre güvenliğinin sürdürülmesi mi, bir yıllık askeri personel bütçesi mi?
  · Anne çocuk sağlığı mı, bir tank mı?
  · Yeni bir fabrika ve istihdam alanı mı, bir deniz altı mı?
  · Açlık ve yoksullukla mücadele mi, bir F-16 savaş uçağı mı?
  · Ekmek, süt, et mi, mermi mi?
  · Savaş mı, barış mı?

  Sence durum onların düşündüğü gibi olmadığından KOŞ FREE KOŞ!!!

  not: geç kalabilirsin acele et eğer geç kalmamak için taksi tutarsan taksiciden faturayı abartmasını istemeyi unutma ADD den ödeme yaparlar kokma ayrıca yumurtaları unutma
  ben arkadaşları aradım şemsiyeleri yanlarında olacak…

 36. siyah Says:

  kalemin kılıçtan keskin olduğunu, kelimelerin girdiği yerde silah patlatmaya lüzum olmadığını da inanarak…
  “ah biz böyle ne iyiyiz, ne güzeliz!” tarzı, pop medya ağzı şekerlemeler yapmıycam..ama şunu, burda şahit olduklarıma, hem içtenlikle sevinerek, hem büyük şükrânla demeliyim; düşünce ve yorumları ne olursa olsun, katılan arkadaşları gönülden tebrik ediyorum..buradaki her bir arkadaş, aynı endişeleri taşıyor, kanaati, düşüncesi inancı gereği aynı şeyi dillendiriyor; “aynı gemideyiz ve bu geminin savaşsız, sömürüsüz, kendi başına, kimsenin hak ve hürriyetlerine tek zarar vermeden ve görmeden, dünyanın, geleceğine inandığımız o huzurlu sakin sularında özgürce yüzmesi gerek!.”..burada, anladığım, inandığım, beklediğim bu!.
  sözlerimiz, sanki ortada kaos-kavga varmış gibi bi tuhaf algının etkisiyle, sanki ortam yumuşatma kabilinden, yumuşak sözler sınıfına dahil edilip, ifade biçimimiz fazla yumuşakça bulunup, muhtemel bir eleştiriyle muhatap olabilir..
  düşüncelerimiz, duygularımız bize has, kişiye özeldir..idrak, dikkat, rikkat fıtrattan gelen bir şeydir ve mutlaka her yaratılanda vardır ve birbirinden kemiyet keyfiyet itibariyle farklıdır..niyet samimi olduğu sürece de, her düşünce saygıyı hak eder ve hâtta bu hak, ilahî elce verilmiş olan ve bir arada yaşayanlarca hassasiyetle korunması da gereken farz-ı ayn bir haktır..
  sözü uzatmadan, asıl bağlamak istediğimiz yere, sadede gelirsek; dünyanın en güzel topraklarında, nasıl bakar ve görürse görsün, ne derse desin; en güzel toplumu ve insanlarıyla yaşıyoruz..tek ihtiyacımız birbirimize tahammül ve hürmet..ve bunca güzelliğin toplandığı coğrafyayı bekleyen büyük risk ve hayatî tehlikeleri de olur mutlak..endişem, birbirimizden gelecek muhtemel zararlardan ziyade, dışımızdaki hesap yapıcı, planlayıcı, uygulamaya koyucu, dünyayı çıkarları ve keyiflerine göre düzenleyici, garip emel sahiplerinin hakkımızda ne düşündüğü, neler yapmak istediği, hangi kirli tezgâhı sahneye koyduğudur..kısaca; arkamıza geçmeye çalışıp, hem zevkini çıkarıp, hem sefasını sürüp, hem de çok fena puanlar devşirmek isteyenlerin, iseyeceklerin, yabancı yahut, yerli güdümlülerinin hempalarının, ortaklarının kim ve ne olduğudur..

  bütün arkadaşlara saygı ve selamlarımla!.

 37. free Says:

  sevgili kapkarakalem, en son cümlende bana yönelik iftira ve yorum yapmışsın! bu hiç yakışmadı, özgür bir platformda yazışıyoruz. Ben yanlışlık ile olduğunu düşünüp üzerinde durmayacağım. Ben o saydığınız semtlerde oturmadım. Varoş sayılabilecek yerlerde oturdum. Konu uzamasın diye bağlamak istiyorum.
  1) Sn Başbakan’ın yaptığı politika, sadece yandaş kesimi zengin ve mutlu etmekten öteye gidemedi.
  2) Yaptığınız yorumlarda hiç kimse halktan bahsetmemiş ben Başbakan tarafından ezilen halk diyorum, siz 12 Eylülden bahsediyorsunuz resmen mağdur edebiyatı ve demagoji yapıyorsunuz.
  3) İllaki Kılıçdaroğlu gelsin demedim, onu savunmadımda.
  4) Darbe zamanında CHP yardımı ile geldi dediniz, Tayyip Erdoğan’da değişmişti. Kimlerin önünde diz çöktüğü ve eski konuşmalarını bir inceleyin derim.! Belki CHP’de değişmiştir.
  5) Bu şekilde düşünenler olur ise cari açık, enflasyon, işsizlik ve insanların dış borcu katlanarak artacak.
  6) Eskiden daha kötüydük?! Kime neye göre, eskiden birşey alamıyorduk diyorlar, şimdi alıyorsun ama ne ile? Kredi kartı ile. Alım hacminiz genişledi, 800tl net ücret ile çalışan bir bireyin cebinden 1500tl’lik cep telefonu çıkıyor. Evinde son model lcd/led tv ler bilgisayarlar vs vs.. Evet eskiden alamıyordun ama temerrüt derdin faiz (islamcı bankalarda kar payı) derdin yoktu. Eskiden varsa alıyordun yoksa bakıyordun. Şimdi öylemi ? x ürün 1000tl böl 10 taksite aylık 100tl, e onun yanına y ürününü almazsak olmaz o ne kadar 500tl böl 10′a 50 diye diye borçlarımız katlandı. Eskiden esnafın eli paraya değerdi şimdi para yok! Eskiden toprağın altına konulan mühimmat saklanan(!) gazete kağıdı nemden ıslanır parçalanırdı. Şimdi öyle mi? Eskiden Gemiler vardı şimdi gemicikler var, Eskiden Telekom bizimdi şimdi elin oldu! eskiden otoban ve köprüler bizimdi az sonra onlar da gidecek, eskiden tarım değerliydi, şimdi ise buğday bile ithal, çiftçi insanın efendisiydi, şimdi başbakanın şamaroğlu oldu, eskiden üretirdik içe bağlıydık şimdi dışa bağlı!
  kalın sağlıcakla….

 38. TEKSAS-BURSASPOR Says:

  Ben konu ile ilgili; sevgili SİYAH’ın Gorik Baba vari babacan -reel yazısından, sevgili FREE’nin uzlaşıcı-reel-dengeleyici yazısından sonra sadece “tartışmaya devam;ama seviye, bilgi ve belgeli” bir uslupla.

  * Dost Eminimsi, artık tartışılıyor, uzlaşılar aranıyor tuşları nadasa bırakmadan yazılıyor. Gerçekten sana minnettarız, hem de “yeşil-beyaz” renklerde…

 39. devrimci sol Says:

  2 haftadır takip ettiğim eminimsi sayfasında tartışmaları görmek sevindirici. umarız bir kaç arkadaşımız hakaretsiz yazmayı tercih ederler.
  arkadaşlar türkiye’deki devrimci sol’un ulusalcılaşma tanımlaması serüveni elbette ki kendi içerisinde bir evrim geçirdi, geçirmeli ve de geçirmekte. 1 asır evvelki mantaliteyi motomot baz alan bir şaşkının birincil derecedeki hatası 6 ok’un saplantılarına bağımlı hale gelmesidir. örneğin “devletçilik” maddesini, ağırlıklı olarak liberalleşen dünyada birebir pratize etmeye kalkarsanız, malum devlet modeli bir zaman gelir emperyalizmin devleti/mandası oluverir. zira açılımsız bir ekonomi, kapatılan bir siyasi şekle dönüşür.
  yani en azından, karma ekonomik devletçi model ve stratejik ürünlerin (bor, telekom vd), devlet tekelinde olmasını istemek, hak verirsiniz ki elzem bir fikriyattır.

  bu kabulümüz ve önerimiz; abd patentli beyatların önüne serilen kırmızı halıların, 630 tl asgari ücretin, 12 milyon işsiz oranının, 4×4′lerin yaygınlaşmasının, pensilyanya’dan islamî ahkâm kesmenin vb yanlışların dillendirilmemesi hakkını da kimseye vermez, vermemeli.
  devrimci islamcıların serüvenini ve başarılı hamlelerini bilmediğimizi mi, beğenmediğimizi mi sanıyorsunuz? hasan el benna’ları, aliya izzetbegoviç’leri, şeyh şamil’leri, metin yüksel’leri, ahmet yasir’leri, ali şeriati’leri..
  ben şu ana kadar bu satırlarda islamcılar’ın “islamizasyon” sürecine girip, abd merkezli liberal yorumlar yapmasının dışında “devrimci” bir çıkış yaptıklarını göremedim. hep kızağa aldığınız z.beyaz vari tiplemelerin paraleli söylemlere tabi oldunuz. kimse f.gülen’i eleştirdiklerinde diklendikleri gibi, islam’i değerler saldırıldıldığında diklenmiyor!
  pekiyi bu durumda din nedir?
  din, olmasını elzem gördüğüm cemaatlerin bakış açısıysa, o zaman kur’an neden var? cemaatlerinbakış açısı bir yorum ise, eyvallah derim; ancak pratik yorumlara baktığımızda gerçekler hiçde öyle değil…

 40. free Says:

  Abi, abla veya kardeslerim, anlayis ve yorumlariniz icin oncelikle hepinize ayri ayri tesekkur ederim. Objektif gorusleriniz-miz olmasada hepimizin ortak savundugumuz degerler Turk toplumunun birlik ve beraberligi olduguna olacagina tum kalbimle inaniyorum ve eminim. Ve yine eminim ki, her ne kadar ayri, uc gorusleri benimsemis olsak ve bunu savunsakta, herzaman heryerde tek yurek olacagimizdan hic suphem yok. Yine diyorum surc-i lisan ettiysem af ola! Sevgili TEKSAS-BURSASPOR’a ayrica tesekkur ederim. Goruyorum ki sitede gorus ayriligi olsada kimse dislanmiyor bu cok nazik ve hos bir davranis. Umarim gorusleri ayni yada farkli herkes burada ozgurce fikrini aciklar, tartisir ve kimse kirilmaz ve yine umarim ki bu seviye dusmez. Hakkinizi helal edin yine bir tartismada gorusmek uzere, esen kalin :)

 41. devrimci sol Says:

  esen kal free. sanırım sitede taze olsak da, güzel-seviyeli yazıyorsun. tabi eminimsi yetkilisinin demokratlığı da sevinç verici…

 42. Kasist Kayserispor Taraftar Grubu Says:

  Ne Ergenakon’un varlığını, yani, makyavelist oligarşiyi reddetmek mümkündür; ne de, sonuçlandırılmayan Ergenakon davalarındaki gerginleştirici ortamın üzücü sonuçlarını reddetmek mümkündür! Yani kebap yanarken şiş de yakılmamalı…

 43. müslümanız Allah'a şükür Says:

  madem bu cunta camılere saldırmazda ankara subayevlerınde bır jetımız yanlıslıkla(!) neden mınarenın mahyasına çarptı; tesaduf o kı cumhurbaskanlıgı secımlerınden onceydı!!!

  hem ergenekon yalan dıyorsunuzda. 60 71 80 dekı darbeler de mı yalandı .d .d. kafanıza postal yıyene kadar ergenekon bu hukumetın uydurması dersınız sız…

 44. müslümanız Allah'a şükür Says:

  bir şey daha soyleyım arkadaslar.
  hanı adnan menderes sabetayıst ya. soner yalcının kıtabından alıntı yapan arkadas. dogru olabılır. fakat o kıtapta soylenmeye cesaret edılemeyen bır sey var. mustafa kemal de sabetayıst oluyor.
  neden;
  kıtabın temelınde selanıkde yahudı donmelerıne(sebateyıst) efendı dıye hıtap edılırmıs muslumanlara ıse bey dıye!!!. mustafa kemalın babasının adı ne?? ali rıza efendi!!! senın soner yalcının mantıgına gore adnan menderes sabetay ıse mustafa kemal de sabetay oluyor…

  ayrıca onemlı olan ınancı kokenı degıl ınsanların hızmetlerı onemlı. ınonu ulkeyı ne kadar batırdıysa menderesde o kadar duzluge cıkardı..

 45. free Says:

  Muslumaniz Allah’a sukur e ithafen; ucagin ucus sirasinda minareye carpmasi cok dogal. Onca olay yasaniyor inis kalkis sirasinda. Alcak ucusta evler bile hasar gorebiliyor(icindeki esyalar sallantidan kirilabiliyor) bunu inana kasti olarak algilamak cok endise verici:( ve uzucu. Ek olarak eger hatam var ise bu dervletin dipcigini yada poistalini yemek gocundurmamali! Kaldi ki bugun guclendirilen emniyetimizde haksiz yere iskence goren o kadar insan var ki!

 46. GENÇ FENERBAHÇELİLER Says:

  Free arkadaşa.

  Arkadaş “bilinç altın” istisnasız darbeci kokuyor, CHP kokuyor, ulusalcı kokuyor.
  İnsan hakları, ezilmişlik girişleri ile “objektif” imaj verirken, bir yandan da endirekt “darbe reddiyeciliği” yapıyorsun. Siyasi münafıklık yapma, burası “KEKLEME-HANE” değil!

 47. GENÇ FENERBAHÇELİLER Says:

  Free arkadaşa.

  Arkadaş ?bilinçaltın? istisnasız darbeci kokuyor, CHP kokuyor, ulusalcı kokuyor.
  İnsan hakları, ezilmişlik girişleri ile ?objektif? imaj verirken, bir yandan da endirekt, darbeciler lehine ?darbe reddiyeciliği? yapıyorsun.
  Siyasi münafıklık yapma, burası ?KEKLEME-HANE? değil!

 48. kapkarakalem Says:

  Liste Dışı Kalan Berhan:
  “Ben, ‘benim adım KAmal” diyen genel başkanıma inanmak durumundayım” diyen Şimşek, “Beni ve arkadaşlarımı listeye aldırmamak için uğraş verenler, CHP’liğimi elimden alamazlar” şeklinde konuştu.

  Kendisini takip edenleri daha fazla merak içinde bırakmak istemediğini belirten Cevizoğlu, ”Birçoğunuz listede yer almamam gibi bir şey olmayacağına, hatta Ankara 1. Bölge’de 1. sırada olacağıma inanıyordu. Artık daha meraklandırmayayım, açıklıyorum. Herkese duyurabilirsiniz. Yeni CHP, Hulki Cevizoğlu’nu milletvekili listelerine almadı.” şeklinde açıklamada bulundu.

  Mehmet Sevigen: Yaptığım çalışmalar dikkate alındığı zaman liste dışı kalmam benim adıma sürpriz oldu. Bu yapılanları CHP seçmenine ve Türk milletine havale ediyorum. Partide halka dönük bir tane adam kalmadı. Bu partinin İstanbul’da halka bakan yüzü bendim. CHP, sosyete partisine döndü.

  Canan Arıtman: Tasfiye operasyonuna devam edildi, budama yapıldı. Çorba listesi olmuş.

  Yılmaz Ateş: Listeye bakıldığında örgüt yok, partiye emek verenler yok. Sayın Baykal’a karşı bu operasyonları yapanlar, bu partinin çatısı altında barınamazlar.

  Onur Öymen: En büyük kaygım, parti ilkelerinden sapılıp sapılmayacağı. CHP, Atatürk’ün kurduğu bir parti. Kişiler her zaman değişir. Önemli olan, ilkelerin korunmasıdır.

  Mustafa Özyürek: Büyük bir tasfiye operasyonuyla karşı karşıyayız. Partili olmayan ve geçmişte partiye tek bir oy dahi vermeyen insanlar ön sıralarda yer aldı. Sayın genel başkanla meslektaşım, hesap uzmanıyım. Yani onun ÜSTADIYIM. Kendisinin siyasete girmesinde, grup başkan vekili olmasında ve belediye başkan adayı olarak gösterilmesinde katkım oldu.

  Tacidar Seyhan: Aday listesini zayıf buldum. Anladığım kadarıyla isteklerini rahatça yerine getirmek istiyorlar.

  Ekrem Bulgun: Vefa 1. Lig’deydi, küme düşünce bizim partide de vefa kalmadı. Herkesi tasfiye ediyorlar. Liste, örgütü kucaklayıcı değil.

  K.K. (Dandi) : “Partideki korku imparatorluğunu yıktık.”

  En çok Ekrem abimizin yaptığı açıklamaya üzüldüm…

ssssssssssssssssssssssssssssssssss