Sırrı Abi

Posted in Kolaj, Çakma.

35 Responses to “Sırrı Abi”

 1. zeynep Says:

  Sırrı abi çok ayıbetti çook:((((

 2. beheydürzü Says:

  eminimsiden beklenmeyecek çakma monte adına ne derseniz deyin işte böyle bişey.
  koyu bir sırrı süreyya önder sempatizzanı olarak bu yapılan eleştirinin haksız oldugunu düşünüyorum. sırrı abi meclise bagımsız degil bir partiye katılarak girdi. tabi partisi onu bagımsız gösterdi o ayrı konu. şimdi sırrı süreyya önder kendine bir çevre seçmişse o çevre ne yaparsa yapsın onu yapmak zorunda aksi halde partili olmasının bir anlamı kalmaz.

 3. Orak Çekiç Says:

  Sırrı da değişim modasına (?) uymuş.
  Bizim dönek solcular şimdilerde ulusalcı-Türkçü bir çizgiye oturunca, Sıırı ve bazı saz ekipleri de Kürtçü bir çizgiye oturmuş…

 4. nihavent Says:

  türkçülüğün ayıpları, kürtçülüğün ayıplarında simetrilenmiş.
  ırkçılık değil mi, hepsi bir, hepsinin köküne kibrit suyu!

 5. magazorti Says:

  sırrı hazretleri sıkıysa kürt faşoları bir eleştirsin. anında şivan perver gibi dışlarlar; zira kürt faşolar barış-demokrasi istemezler. kürtçüler barış-demokrasi olduğu an, ellerindeki koz olan “kaos” biter, kaosun bittiği an, kürt faşoların bitmesi demektir.
  kaosu türk faşolar da istemiyor mu sanki?
  kürt faşolar molotof ve asker cenazelerini yollamakla ayakta kalırlar, türk faşolar ise asker cenazelerini karşılamakla ayakta kalırlar!

 6. Nazim Says:

  Turk fasolar ve Kurt fasolar el ele vermis, kaos pesinde kosturuyor. birinin Ataturk’u var digerinin Atakurd’u. aslinda hic birbirlerinden farki yok. ama biri digeri olmadan varligini surduremiyor. Bir kedim bile yok.

 7. LİMON SOKAĞI Says:

  TÜRK VE KÜRT FAŞOLAR SEKİNET İSTEMEZLER, BUNUN SEBEBİNİ YORUMCULAR; “KAOS = IRKÇILARIN VARLIK NEDENİ” OLARAK ÖZETLEMİŞLER Kİ, BU YORUM ORJİNAL BİR YORUMDUR.
  MEGA KAHRAMAN (!) SIRRI’YA GELİNCE;
  ESKİ SOL FRAKSİYON ADAMI SIRRI, SOL ÜZERİNE IRKÇILIĞI DA EKLEYİNCE İYİ BİR NASYONAL SOSYALİST OLMUŞ!

 8. Zeytin Says:

  Kürt faşistler “artizleştiler” iyice.
  Ağırabi konuşmalar, kendilerine sadece su sıkan panzerlerin önüne doğru cesur yürek (?!) atlamalar, yol ortasına oturup, ellerinde taşlarla beklemeler, canlı bomba olmayı teşvik etmeler vesaire.
  Bunları duyan cahil cühela 3-5 işsiz güçsüz, kahraman olmak adına eline molotof alıp toplu taşıma araçların yakarlar, özel otoları yakarlar, yol kesip lastik yakarlar, orman yakarlar, iş makinaları yakarlar vesaire vesaire.
  Sonra da çıkıp UTANMADAN; “Barış istiyoruz barış” deme çukurluğunu gösterirler.

  “Ya Jitem?” demenize gerek yok. O da bir diğer derin infaz gücü, biliyoruz.

 9. kapkarakalem Says:

  espri anlayışınıza diyecek birşey bulamıyorum…

 10. Betül Says:

  Sırrı, sır’ların efendisi olmuş, bravo

 11. jöllemeci Says:

  şovenizmin abc’si her partide aynıdır, yani; kaos-kavga-ayrışma

 12. Ulusalcıyız Tanrı'ya Şükür Says:

  BDP=NAZİ söylemlerine inanırız; çünkü BDP, emperyalizmin ulusal Kurtuluş Savaşı’nın Sevr’den itibaren baltalama girişimlerinin 2011′li yıllardaki versiyonudur.

 13. ölümüne sırrı ölümüne BDP ulen:)) Says:

  yahu Sırrı ve onun şahsında Emek ve Demokrasi Bloku sizde nasıl bir kuyruk acısı bırakmış ki ona böyle saldırıyosunuz? güzel Ecenin güzel deyimiyle, yahu siz ne ara bu kadar zalimleştiniz? nedir bu AKP yandaşlığı, bu iktidar yandaşlığı, bu güçlünün yanında yer alma tavrı? nasıl bir menfaat elde etme mücadelesidir? ve bu mücadelede nasıl bir kirlenmişliktir bu böyle? yazık, çok yazık…

 14. Ahmet Says:

  Ölümüne Sırrı!
  Ver coşkuyu, patlattır mayını, attır molotofu, gelsin kan, gelsin ölüm!
  Sonra da sokakta kamplara ayrılan bir grup birisine; “Bunlar Türk!” desin, bir diğeri de; “Bunlar Kürt!” desin ve hücuuum!
  Ver coşkuyu Sırrı!
  Yeni yeni mayınlar döşensin, iş makineleri-ormanlar yakılsın, molotoflar özel otolara ve toplu taşıma araçlarına atılsın.
  Karşı cenahta da yeni Jitem’lerin kapısı aralansın!
  Ver coşkuyu Sırrı, hem de ölümüne…

 15. beheydürzü Says:

  abi bu yorum yapanlardan bir tanesi sırrı süreyya önderi tanıyorsa şerefsizim. ulan daha dogru düzgün adamın yazısını okumamış adam gelmiş burda sırrı süreyya önderi pkk ile işbirligi içine girmekle suçluyor.

 16. Ahmet Says:

  Bilakis, B.Dürzü,
  Sırrı’yı Radikal G. yazılarında ve Kafa Dengi Programında aylarca okudum/izledim.
  Neler yazdığımında farkındayım, bunu da bilmenizi isterim…

 17. ölümüne sırrı ölümüne BDP ulen:)) Says:

  sen hiç bi şeyin farkında değilsin ahmet. sana göre demokrasi, şimdiye kadar askerin ve ergenekonun yaptığı baskıyı zulmü bundan sonra takım elbiseli sivillerin yapması. senin ve genç sivil tayfasının demokrasiden anladığın sadece bu. ordu kışlasına çekildi birkaç tetikçi, kafatasçı silivriye tıkıldı, ve bizler hurrrraaa ileri demokrasiye geçtik öyle mi? göz göre hatip diclenin vekilliği çalınırken nerdesiniz sizler acaba? ya da uğurlar şerzanlar halen polis terörüyle can verirken nerdesiniz? hopada sularımız size yedirtmem diyen emekli öğretmen ölürken nerdesiniz? dur buraya bi parantez açayım, adamcağızı ergenekoncu ilan etmekle meşgulsünüz. ve özel olarak sırrıyla ilgili şunu sorayım, sırrının seçim ofisine miting günü ofiste kimse yokken ve ofise birileri tarafından molotoflar bırakılırken nerdesiniz? ama buna da parantez açmak gerekti şimdi: aynı gün akp nin mitingi vardı ve siz oradaydınız. halen o molotoflarla ilgili yapılmış bir soruşturma yok biliyo musun? hatta sırrılar kendileri merak edip emniyete gittiklerinde ve bu molotof kokteylini sorduklarında aslında emniyetin bile bundan haberinin olmadığını sen bilemezsin çünkü sen oya eronatın vekilliğini kutlamakla meşgulsün. aynı şekilde seçimden önce bürolardan birine şüpheli birinin bir çanta bırakması sonucu, ordaki yetkililer durumdan şüphelenmiş ve çantayı açmışlar, içinden onlarca molotof kokteyli çıkmış. yetkili kişilere haber verilmesinin hemen ardından da polis tarafından ihbar var denilerek büroya baskın yapılmış ama maalesef(!) bizimkilerin dikkati bu oyunu da boşa çıkarmış. senin bundan da haberin olamaz zira senin o günlerde okuduğun taraf gazetesi güneydoğuda birkaç küçük çocuğun akp seçim arabasına taş atmasını manşetten vermiş ve BDPyi hedef tahtası yapmıştır senin okuman için.

 18. Ahmet Says:

  Aslan parçası gözünü ve yüreğini kin ve kan bürümüş. Tipik bir ırkçısın sen.
  “Hurrrra hücüm” meselesine gelince, tipik bir şartlanmış kafalılığın, okuduğunu anlayamamasından başka birşeyi sende görmüyorum.
  Pekiyi sen NEREDEYDİN, neredesin?
  Yolcu otobüslerine molotof atılıp genç kızları yakan faşist PKK’lara karşı neredeysin?
  Zilan, hamile rolü yapıp 8 askeri şehit ederken neredeydin? BDP’li Tuncel, Zilan’ı “örnek gerilla (?)” diye lanse ettirirken neredeydin?
  PKK faşistleri orman yakarken neredeydin?
  PKK faşistleri iş makineleri yakarken neredeydin?
  PKK faşizmi bebek öldürürken neredeydin?
  İmam, doktor, hemşire katliamlarında nerelerdeydin?
  (Hele ki, “Bizler Ceylan Önkol için isyan ederken, sizler neden SİZLERİN yaptıklarına isyan edemiyorsunuz” dahi demiyorum).
  Büyük şehirlerde milletin otomobilleri yakılırken neredeydin?
  Üniversite hazırlık kursları bombalanırken neredeydin?
  Öğrenci yurtları yakılırken neredeydin?
  Taksim’de kendini canlı bomba yapıp halkın arasına dalan fikirdaşların oradayken neredeydin?
  Yine fikirdaşların, Güngören’de en kalabalık caddedeki çöp bidonuna bomba konulup insanlar tarumar edilince neredeydin?………………….

  SEN nesin biliyor musun;
  “Tüm” direkt veya endirekt malum güçlerin hipnoz edilmiş tiplerinden birisisin.
  Şartlandırılırsınız,
  Siyasi hipnoza uğrarsınız,
  Salt doğruları kendinizde görürsünüz, bir nevi bakar kör olursunuz,
  Karşıt kamplar oluşturursunuz,
  Karşıt kampı zamanla yok edilmesi gereken bir öcü gibi görürsünüz-gösterirsiniz,
  Kahramanlık motivasyonlarıyla hayaller kurarsınız-kurdurursunuz,
  Kaostan orgazm olursunuz (ki varlık nedeniniz), hatta Jitem’in varlığı bile sizi mutlu kılar; çünkü karşıt kamp ve kaos ortamı sizlerin varlık nedeninizdir,
  Kaos ve kamplaşmayla taraftar kitlenizi artırmaya, böylece “kaosta YÜKSEK VERİMLİLİK (?)” elde etmeye çalışırsınız…
  Yani,
  sizin barış söyleminiz, ZAMAN KAZANMA - UYUTMA TAKTİĞİDİR; çünkü siz katliam yapmanın taaa GÖBEĞİNDESİNİZ!

  Ne Jitem bu ülkesinin demokrasisinde EVET’LENİR, ne de PKK ve yan-legal unsurlarının göstergeleri EVETLENİR…

 19. Ahmet Says:

  …Devam,
  Sizler, CHP’nin kuruluşundaki “Şartlanmışlık, TEK TİPLİLİK ve ve ve TEK SESLİLİK” unsurlarının bir simetrisisiniz.
  FARKLI olana, ELEŞTİRİ getirene, DEMOKRATLAŞMAYA, “sizden de olsa”; asla tahammulünüz YOK!
  Öyle ki;
  Orhan Miroğlu?nu, Mehmet Metiner?i, Şivan Perver?i, Muhsin Kızılkaya?yı ve birçok REEL BARIŞ isteyen Kürt aydını dahi DIŞLADINIZ ve TEHDİT ETTİNİZ.
  ÇÜNKÜ;
  BU isimler TEK SESLİLİĞE, TEK TİPLEŞTİRMEYE eleştiri getirdiler…
  Bizler “Türk kökenli” vatandaşlar olarak;
  Derin devleti her satırımızda ELEŞTİRİRKEN, sizler, sizDEN olanları DAHİ hem dışlamakta, hem de ÖLÜMLE TEHDİT EDECEK kadar TEK TİPLEŞTİREN bir kafa yapısına bürünmüşl durumdasınız!

  İÇSEL ELEŞTİRİ NEDİR BİLMİYORSUNUZ!
  FARKLI OLANA TAHAMMUL NEDİR BİLMİYORSUNUZ!
  KAMPLAŞMA VE KAOSLA AYAKTA KALIYORSUNUZ!
  SİZ; bir arkadaşın dediği gibi; “Asker cenazesi göndermekle, MHP-CHP simetriniz de o cenazeleri karşılamakla PRİM YAPAR VE AYAKTA KALIRSINIZ”; çünkü KAOS VARLIK NEDENİNİZDİR!

  Asker, terörist, köleleştirme ve ağalık olgusuna teslim olmuş herkes için; hak, özgürlük, adalet, ilkeli olma prensipleri kimseye küçük gelmemelidir!..

 20. ölümüne sırrı ölümüne BDP ulen:)) Says:

  benim verecek bi cevabım var sincap parçası. o bahsettiğin tüm şeyler yaşanırken ben onları kınamakla meşguldüm, “hep biz ölecez değil ya biraz da onlar ölsün” diyenleri ikna etmekle meşguldüm, serapın cenazesinde saf tutuyordum, darbeciler yargılansın ergenekoncular kandan beslenenler yargılansın diye sokaklardaydım, o taptığınız taraf gazetesinin demokrat yüzüne aldanıp herkese herşeye rağmen savunuyor, her akşam iş dönüşü bayilerden tek tek satılmayan tüm tarafları satın alıyordum, vaktim olsa daha da anlatırdım o yaşananlar karşısında verdiğim tepkileri. bunları kendimi yüceltmek için de anlatmıyorum, kendine insanım diyen herkesin bu olaylar karşısında verdiği tepkilerdi bunlar. ama sen insanlığının gerekliğini yerine getirmiyosun demek ki, sorduğum sorulara cevap veremiyosun. verme de zaten, ahmet altan okumaya devam et sen, her ne kadar ben kaostan orgazm olamıyosam da sizler ileri demokrasi hayalleriyle herşeyin güllük gülistanlık olduğu bir ülkenin hayaliyle orgazm oluyosunuz.

 21. Ahmet Says:

  Sen profesyonel bir demagogsun bay homongolos efendi.

  Günün birinde XXX futbol takımı, XXX futbol takımından 6 gol yediğinde, mağlup taraftarlar; “Yenilsek de yensek de seninle birlikte; ÖLÜMÜNE XXX, ÖLÜMÜNE!” saçmalamasını nakaratlıyorlardı.
  Yani, “tek tipcilik-tek seslilik-ŞARTLANMIŞLIK” öyle bir illettir ki, ŞARTLANMIŞLIKLARINI; “…. seninle birlikte” ve “ÖLÜMÜNE” şeklinde nakarat haline getirir, tıpkı senin BAŞLIĞIN gibi.

  Benim ömrümde okuduğum Ahmet Altan makalelerinin TOPLAM sayısı 7′yi bulmaz, hayatımda da senin gibi Taraf Gazetesi’ni parayla satın almadım..
  Goygoyculukla, anında hedef ve amaç saptırma sendromlarından, BDP=TEK TİPLEŞTİRME=TEK SESLİLİK basitliğinden kurtulduğun an evrensel insanî değerlerle hemhâl olursun. Aksi durumda CHP vb zihniyetlerin simetrisi olarak kalırsın.
  Meseleleri “ölümüne” ortaya koyup “Sır’ların efendiliğine” veya “goygoyculuğuna” soyunacağına; Türk’ün Türkçülüğünden ve Kürt’ün Kürtlülüğünden sıyrılmış analitik ölçütlerle reel demokrat bir çizgiye gelmeyi dene öncelikle.

  Evrensel birleştirici-eşitlikçi hukuk ve sosyal devlet ilkeleri “ortak buluşma noktasıdır.”

 22. by hakko Says:

  nasıl ir foto bu, gereksiz saçma sapan bir resim ve altında yayınlanmış onlarca saçma saldırılar. sırrı şimdiye dek radikal de yazar, ynetmen, şair iken herkes severken neden blok partisinden aday gösterilince birden kötü oldu. neden kimse çıkıpta ya bu adamlar artık ne yapsınlar, siyaset yürütüebilmek için daha ne yapsınlar, önlerine çekilen setlerden kurtulabilmeleri için ne yapmaları gerekir, bu sorunu siyaset mecrasında çözebilmek için napsınlar, biz kürtler bilmoyosak türkler yol göstersin. desinler siz sorunu çözebilmek için bunu yapın desinler. ama tek yapıtkları devlet gücüyle önlerine set çekmek, ve ne yazıkki buna türklerde seyirci oluyolar. yazık çok yazık türkiye halkına

 23. Ovalı Says:

  İyi taktik,
  Bundan sonra yargıdan ceza alanları ve mahpusta cezasını çekenleri kurtarmanın yolu; “Milletvekili ol, TBMM’ye gir, dokunulmaz ol ve kefeni yırt” sıralamasından geçiyor!!!
  Sırada, hangi mahpus mensubu var?..

 24. azize Says:

  Sırrı Süreyya Önder’e 12 eylül referandumu öncesi gıyaben “abi” derdik..referandum tavrından sonra gözümüzden düşmüştür,BDP den aday olması ve söyleminin gitgide sertleşmesi ile de düştüğü yeri perçinlemiştir.Yazık !

 25. selim selim Says:

  ben hayatımın hiçbir aşamasın da böyle bir hayalkırıklığı yaşamadım. beynelmilelin sırrı abisi yok artık :(((((((

 26. fırat Says:

  gerek türkçü çizgide olanların, gerek kürtçü çizgide olanların, gerekse şu veya bu, herhangi bir şovenist/ırkçı/faşist çizgide olanların veya bu çizgiye sonradan dahil olanların ortak karakteri; “tek ben bilirim, tek doğru benim, diğerleri kakadır” şeklindedir. ve bunların ırkçı kavgalarında ortak hedef; “kahramanlık ve yoketme” dir.

 27. ölümüne sırrı ölümüne BDP ulen:)) Says:

  ahmet, sen 5 yaşında çocuğun bile gülmeyeceği bu fotoğraflara gülerek orgazmına devam et, seni alıkomıyım, sana bişey kanıtlama gibi derdim yok zira. espri anlayışına hayran oduğum (!) emin senin için yeni şeyler çizmeye devam edecektir.

 28. Ahmet Says:

  Goygoycu dehşet IQ’ne (?) alem-i insan hayran kaldı.
  Bilakis gerek Eminimsi okurları, gerekse Eminimsi’nin yeni birşeyler tasarlamasına hacet yok; çünkü sen varken kabareye gerek yok…

 29. sazan.sever Says:

  her ırkçılık, kendi führerciklerini doğurur.

  ben bilirim..
  ben doğruyum..
  benim molotofum caiz; çünkü barış içindir..
  ben eksiksizim..
  ben asılım..
  ben yanılmazım..
  ben kahramanım..
  ben eleştirilemem; çünkü sıfır hatalıyım..
  ben tek orjinim; çünkü en güzel değil, tek güzel fikir bende..
  benden başka ben olursa, canlı zilanlar’ımız tekrar diğer benleri cansızlaştırır..
  bir ben vardır bende benden içerü (?)..

 30. ölümüne sırrı ölümüne BDP ulen:)) Says:

  benim dengim değilsin ahmet. onun için seni ve dediklerini zerre kadar umursamyorum. sinemacılığında da yazarlığında da muhalif kişiliğinde de demokratlığında da kendini kanıtlamış, 120 bin insanın oyunu almış bir vekille taşak geçerek orgazm olan bi zavallı asla benim dengim olamaz. sana ırkçı kafatasçı at gözlüklü yaşamında, o takdire şayan IQ’la başarılar

 31. Ahmet Says:

  Homongolos manifestocu seni!
  Apo’ya yasal koridor açmak noktasında üstün zekâlı (?) teorileriniz tutmadı değil mi?!
  Klasik şark kurnazlığınla sen ancak; “Cin Ali Okulda” grubunu, yani denk zekâ grubunu kandırabilirsin.
  Neo Rahşan Affı ha? :)))
  Şark kurnazı seni…
  Birileri ETÖ’cülere, siz Apo’ya yasal koridor açmak için dem vurun şark kurnazlığınızla; zira kabereye ihtiyacımız var…

 32. Ahmet Says:

  …Devam;
  Bu arada CHP ile de iyi kanki olmuşsunuz.
  Eski Sosyalistlerin bir kısmı Ulusalcı-Türkçü, bir kısım Sırrı’lar Kürtçü olmuş!
  Sol teorinin; “Kapitalizm Sosyalizmi doğurur” savı da bu durumda; KAPİTALİZM ŞOVENİZMİ DOĞURUR şekline dönüşüvermiş:)))
  Goygoyname teorisyenlerine…

 33. Ser-Seri Says:

  * BDP’yi her daim TBMM’de görmek isteriz. Şovenist de olsalar, MHP nasıl TBMM de ise, BDP de olmalıdır. Çünkü fikir fikirdir.
  ** BDP’nin yapması gereken işlerden birisi; “öz eleştiri yaparak”, hatalarından sıyrılmalıdır, ki “kitle partisi” olabilsin.
  *** BDP’nin AB yorumlarını, asgari ücret yorumlarını, istihdam projelerini, enerji üretim projelerini, ihracatı artırma projelerini vd duyanınız, bileniniz var mı?
  **** BDP, Türkler’in ezici ağırlığının MHP’den uzak kalmasının yorumlanmasını iyi okumalıdır. Okumalıdır; çünkü, Türkler’deki şovenist yaklaşımlara Türkler’in de tevessül etmediğini anlayabilmelidir.
  Ve MHP’ye tevessül etmeyen çoğunluktan bir Türk olarak ben, bazı arkadaşlarda da ifadesini bulduğu gibi, şu anki BDP’yi MHP’nin simetrisi olarak görmekteyim.

 34. selim selim Says:

  malesef literatüre beyaz kürtler kavramını sokuyorum. jitemi derin devleti ortadan kaldırmak için çaba sarfedilirken beyaz kürtler boşalan alanı bir belediye başkanının oğlunu kaçırarak parti değiştirmesini sağlama yoluyla derin tevletin yerini derin beyaz kürtler olarak doldurmuştur. iki askerin sokak ortasında enselerinden vurularak infaz edilmeleri benim gibi herksin özgür yaşamasını savunan insanları bile öyle zor durumda bıraktı ki bunu hazmedemiyorum! sırrı abi sırrı abi yok mu diyecek birşeyin sendemi BEYAZ KÜRT oldun…

 35. ÖNCE VATAN Says:

  Ya bırakın şu Kürt faşistleri. Bak tukarıdaki yorumlara, 2 şorolonun gözünü kan bürümüş yorumlarını okuyun. Bu adamlar Türkler’in kanını içse doymaz. Adolf Hitler bile olsa yanlarında “doktora tezi” hazırlar! İsrail’in köpekleri derslerini K.Irak’tan alır, KÖPEK Apo’ya onaylatır, sonra da gelir kan içerler şorololar!

ssssssssssssssssssssssssssssssssss